Zebraliśmy pieniądze na nowy wózek dla Marcina

wozek-3

Fundacja Nowa Zielonka wraz z przyjaciółmi Marcina i jego Mamy zorganizowała akcję zbierania pieniędzy na nowy wózek spacerowy, umożliwiający bezpieczne i wygodne spacery oraz dające mamie Marcina szansę na łatwiejszą opiekę nas synem. Taki wózek kosztuje ponad 10 000 zł i dla rodziny Marcina jego zakup jest nierealny.

Marcin jest mieszkańcem Zielonki, 25 letnim, niepełnosprawnym młodym mężczyzną, który wyrósł już ze swojego starego wózka i jego mama od kilku lat musi dopasowywać wózek do jego wzrostu, na przykład podkładając zwinięte w rulon ręczniki. Latem daje się to jakoś zrobić, jednak rodzina obawia się kolejnej zimy, kiedy to Marcin w zimowym ubraniu i w ciepłym śpiworze po prostu nie zmieści się do wózka.
Mama Marcina, która z jego wychowaniem od lat boryka się samotnie jest osobą niezwykle pogodną i dzielną. Niezwykła siła i ogromna miłość do syna pomaga jej radzić sobie z nadludzkim wysiłkiem, który wiąże się z opieką nad synem.
Jesteśmy pewni, że łącząc siły, zapewnimy tej wspaniałej rodzinie odrobinę radości. Jeśli wielu ludzi o dobrych sercach wesprze naszą akcję choć drobnym gestem, szybko osiągniemy cel, jakim jest ten właśnie wózek. Jeśli uda się zgromadzić więcej pieniędzy, opłacimy Marcinowi tak długą rehabilitację, na ile wystarczy zebranych pieniędzy.

wozek

wozek-2

Akcja ,,Walczymy o uśmiech Marcina  ” trwała w okresie od 01.09.2019 do 31.11.2016 roku , przez cały czas  z wielu stron napływały pieniądze. Zebraliśmy kwotę 18120,44 zł wszystkie zgromadzone środki rozdysponowane zgodnie z wolą mamy Marcina . 12900.00 zł zakup wózka , 3000.00 zł zostały wpłacone na konto apteki w której mama Marcina zaopatruje się w potrzebne leki a pozostałą kwotę 2200.00zł przekazano na konto bankowe rodziny .

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom , które wzięły czynny udział w akcji .

Razem zrobiliśmy wspaniałą rzecz.

Comments are closed.