“Walczymy o uśmiech Marcina”

Fundacja Nowa Zielonka wraz z przyjaciółmi Marcina i jego Mamy zorganizowała akcję zbierania pieniędzy na nowy wózek spacerowy, umożliwiający bezpieczne i wygodne spacery oraz dające mamie Marcina szansę na łatwiejszą opiekę nas synem. Taki wózek kosztuje ponad 10 000 zł i dla rodziny Marcina jego zakup jest nierealny.
Marcin jest mieszkańcem Zielonki, 25 letnim, niepełnosprawnym młodym mężczyzną, który wyrósł już ze swojego starego wózka i jego mama od kilku lat musi dopasowywać wózek do jego wzrostu, na przykład podkładając zwinięte w rulon ręczniki. Latem daje się to jakoś zrobić, jednak rodzina obawia się kolejnej zimy, kiedy to Marcin w zimowym ubraniu i w ciepłym śpiworze po prostu nie zmieści się do wózka.
Mama Marcina, która z jego wychowaniem od lat boryka się samotnie jest osobą niezwykle pogodną i dzielną. Niezwykła siła i ogromna miłość do syna pomaga jej radzić sobie z nadludzkim wysiłkiem, który wiąże się z opieką nad synem.
Jesteśmy pewni, że łącząc siły, zapewnimy tej wspaniałej rodzinie odrobinę radości. Jeśli wielu ludzi o dobrych sercach wesprze naszą akcję choć drobnym gestem, szybko osiągniemy cel, jakim jest ten właśnie wózek. Jeśli uda się zgromadzić więcej pieniędzy, opłacimy Marcinowi tak długą rehabilitację, na ile wystarczy zebranych pieniędzy.

 

 

Comments are closed.